יחסים עם אוכל:

כאשר היחסים עם אוכל משתבשים, ואוכל תופס מקום גדול יותר ממה שהוא אמור להיות באמת - עבודה על שינוי פנימי- היא הרבה מעבר לשינוי ביחסים עם אוכל, יש בה איכויות חשובות ומיטיבות של הנפש. 

אכילה רגשית כמושג - היא אכילה כשהגוף הפיזי שבע מאוכל אבל יש שם דחף חזק, גדול ממך, שקשה מאד להתנגד לו והוא דוחף אותך לאכול יותר ממה שאת באמת צריכה ורוצה. בנוסף, לאחר בולמוס או "אכילה רגשית" צפים לתודעה החרטה, רגשי האשם, הגועל, ייסורי מצפון עד להלקאה עצמית ואף שנאה עצמית.

העבודה מבוססת על החזרת השליטה שלך לעצמך ומעבר מאיבוד שליטה, חוסר אונים ויאוש - למקום של שליטה , בחירה וחופש. 

אני מציעה גישה אחרת לגמרי, כלי חדשני ופורץ דרך, כלי פנימי שאינו תלוי בנסיבות חיצוניות ונמצא אתך תמיד.

גישה ישירה לתחושות הגוף שלך בו אצורה חכמה אינסופית אודותייך ואודות איך שאת חיה.

במקום להילחם בחלקים של עצמך- להתגרות מאוכל מפתה, לחוות איפוק, לאכול כל היום בלי לדעת למה ולמחרת לא לאכול כלום ולחיות את המאבקים המתישים האלו באופן יומיומי- נפגוש אותם בקליניקה ולא ננסה להיפטר מאף אחד מהם. נשלים איתם נחתור לאיזון פנימי ושלום -

נתיידד עם החלקים האלו כי הם לא סתם נמצאים שם- כל חלק משרת משהו עבורנו.

"אכילה רגשית" היא אסטרטגיה להתמודד עם לחצים שונים ועם רגשות שקשה מדי להכיל.

בזמן "אכילה רגשית" אנחנו מטשטשים את הכאב של הרגע הזה, הכעסים, האכזבות, העצב –

באמצעות אכילה, שהיא מנותקת מהקשבה פנימה למנגנון השובע והרעב האותנטי של הגוף.

 

עבור אישה אחת השומן, בחוויה הפנימית שלה, הרגיש כמו משהו שעטף אותה ושמר עליה מפני פגיעות. תוך כדי הטיפול היא התחילה להתבונן במשהו שם שהוא פגוע, עצוב- רגשות שלא הייתה עימם בקשר. ככל שהיא יצרה קשר עם החלקים הכואבים שלה ונתנה מקום להכיל את כל החלקים שלה, היא פחות ופחות היתה זקוקה לתחושה העוטפת של השומן, הפנים שלה התחיל לשחרר ולהשתחרר, השכבות הפנימיות והחיצוניות יכלו לנשור ממנה ביתר קלות. 

אישה אחרת, גילתה בתוך עצמה מנגנון הרס עצמי. במקום להילחם בו, היא התחילה להכיר אותו- את המקור שלו- את הכאבים העמוקים שהיא סוחבת אתה שנים. תהליך הריפוי הביא בסופו של דבר, להשלת משקל פיזי, מטענים רגשיים נפשיים וכניסה של אנרגיה חדשה, רעננה וקלה לחייה.

 

אנו נפתחים לקולות הפנימיים שבתוכנו פנימה ומקשיבים להם לעומק, בלי לנסות לשנות, לשכוח, להדחיק, להעיף לעזאזל ולהילחם בהם.

עבודה היא על קבלה רדיקלית של עצמך על כל החלקים המרכיבים אותך, גם עם החלקים הכי חשוכים שאנחנו מתים מפחד מפניהם,

כי מתוך הקבלה הזו צץ וצומח השינוי.

 

בנוסף לעבודת הקבלה של סך החלקים, טיפול באכילה רגשית איתי כולל גם עבודה דרך  הקונסטלציה המשפחתית כלומר, מעבר מההתייחסות האישית אל ההתייחסות המשפחתית המערכתית. בכל משפחה קיימות השפעות שאינן מודעות, והן מנהלות את בני המשפחה והיחסים שביניהם. המטרה הטיפולית היא להציף את ההשפעות האלו ולהפוך אותן מהשפעות מגבילות או הרסניות לתומכות ומשחררות. 

 

למשל, אם שלא הייתה מסוגלת לגדל את הבת שלה, ובמקומה הסבתא לקחה את תפקיד גידול הילדה. בתהליך הטיפולי "הילדה" מסתכלת על החוויה של האם הזו ורואה את הכאב שלה, את המקור שלו ואת השתלשלות האירועים כפי שקרו במשפחה הספציפית הזו ללא שיפוטיות. לאחר עיבוד מקורות הכאב, התגובה של אכילה רגשית מתמתנת עד לאכילה מאוזנת.

 

מפגשי ליווי אישי בבחינת מערכת היחסים שלך עם אוכל, תאפשר לך:
  • להתוודע לדפוסי האכילה שלך ולגבש מודעות אליהם.

       (מה קורה לך במחשבות, ברגשות, בתודעה רגע לפני שאת נופלת ל"אכילה רגשית", במהלך האכילה ולאחר מכן)

  • להבין  את השורש לאכילת היתר שלך ואת הסיבות הרגשיות העמוקות שדוחפות אותך אליה, במטרה להביא לשינוי וריפוי.

  • להקשיב לחלק ה"רעב" בתוכך, למה הוא מבקש, למה הוא זקוק, לצורך שקיים שם מתחת לאוכל – כמו למשל הצורך בהנאה, נחמה ופיצוי – ותיעול הצרכים למקורות שמיטיבים עימך. מה עוד גורם לך עונג והנאה? מה עוד בחייך עושה לך ממש טוב, שאולי זנחת / לא היית עימו בקשר?

  • לראות את האמונות המגבילות והחוסמות אותך מלפרוץ את הדרך שלך.

  • נעלה למודעות את הדרך בה את מתייחסת לעצמך, החל מביקורת עצמית ועוד דרכים שונות, אסטרטגיות מחשבה שונות, שייתכן ומזיקות לך ולא מיטיבות איתך ועם הצמיחה שלך.

  • להתוודע לקונסטלציה המשפחתית שלך , עוד אפשר לקרוא כאן 

 

מפגשי הליווי והתמיכה האישיים מתקיימים בקליניקה פרטית ברמת השרון בעלות של 300 ש"ח למפגש. 

10 הנחיות לאכילה טובה

4/3/2018

כיצד להטמיע אכילה קשובה

28/3/2017

Mindful Eating

14/3/2017

Non Diet Approach

14/12/2016

1/1
Please reload

המלצות

 

יעל בכר אלון, מטפלת ביואורגונומי ובעלת חנות

 

"לפני 3 שבועות הגעתי אליך לטיפול בקונסטלציה משפחתית לנושא אכילה. אז  מה השתנה מאז? הכל, אני אוכלת כשאני רעבה, אני אוכלת עד שאני שבעה ולא ממשיכה כי זה טעים, לא אוכלת רק כי יש, מקפידה יותר על שתייה, פחות רגשות אשם וייסורי מצפון - אני הרבה יותר נהנית מהאוכל והכי כיף שזה בלי מאמץ, לא מאבק יום יומי, לא חשיבה מתמדת וייסורי מצפון על מה אכלתי וכמה אכלתי. אני אוכלת הכל במידה, אוכלת ונהנית ואפילו ירדתי מידה!! אז תודה".

--------------------------------------------------------------------------------------

רחל המרמן, מנהלת חנות

 

"כבר מהטיפול הראשון עפתי לכיוונים שלא חשבתי שבכלל קשורים לענין שלי עם אוכל. בעזרת יכולת ההקשבה וההכלה שלך, השקט שלך והמרחב שאת נותנת הצלחתי להגיע מאד עמוק לקשר שלי עם אמא שלי, עברתי תהליך עומק של התבוננות ביחסים בתוך המשפחה שלי וחוויתי את כל הזוויות של הנשים השונות, כולל חוויה של תמיכה נשית בעוצמה שלא הכרתי. מתוך כל העבודה המשותפת שלנו – הצלחתי לעמוד היום מול הבת שלי, להכיל את כל ההתפרצויות שלה ולהיות ממש בסדר עם זה. כבר למחרת אפשר היה להרגיש שמשהו בינינו התרכך והשתנה. עכשיו יש אויר! תודה רבה לך!"

--------------------------------------------------------------------------------------

דליה עמר, אשת שיווק

 

"מאז הטיפול האחרון שלי אצלך הרגשתי כאילו המוח שלי עבר reset, משהו אחר קורה לי שקשה להסביר אותו במילים, אני רואה מתוק וכבר לא בא לי על זה, היחסים שלי עם אוכל עברו ממאבק , מתחושה שאוכל הוא אויב-אוהב, שאני מתה מפחד ממנו, ותשוקה שאין לי שליטה עליה – לנתיב חדש, מאוזן יותר, זורם, הרמוני, נעים. והדבר המדהים הוא לא צריך להתאמץ. זה קרה כמו קסם".

--------------------------------------------------------------------------------------

עדנה זמיר, ציירת ואמנית

 

"היה נעים וכיף, יש לך המון ידע והמון מה לתת, כלים רבי עוצמה בתהליכי שינוי. את לומדת דרך חדשה להתסכל על אוכל. לחוש את נקודות הרעב והשובע, להרגיש מה כואב לך, מה יש שם ואיך להרגיע, מה זה רעב פיזי ומה זה רגשי".

--------------------------------------------------------------------------------------​

יהונתן שומר, יועץ אישי, זוגי ומיני.

 

"אני שמח לשמוע על השילוב בין התמקדות-קונסטלציה-אכילה. היה אמיתי, מעשי, מכיל. כלים חשובים וסוף סוף בלי שיפוטיות, וכעס אלא בהמון אהבה וקבלה. נהניתי מאד יש לי הרבה חומר למחשבה ולמעשה!"

--------------------------------------------------------------------------------------

טל בר, מאמנת אישית, מנחת קבוצות ומדריכת מדיטציה

 אהבתי את ההבנייה ואת הרוגע והשלווה שלך

"עבודת מודעות לרגשות שליליים עזים שעלו בי ביחסים עם אוכל ולא הייתי ערה לעוצמות שלהם. עלתה בי ערות לחשיבות של הטיפול במקום הזה - לכמה אנרגיות זה גוזל ממני כשזה לא מטופל ולמחירים שאני משלמת על ההזנחה- פיזית ורגשית. זהו מפגש עם כלים חדשים, הבחנות מאירות עיניים בנוגע ליחסים עם אוכל. אהבתי את ההבנייה ואת הרוגע והשלווה שלך".

--------------------------------------------------------------------------------------

רוית ארבל, בעלת המקום "עצמאות - בית נשים יוצרות".

 

מפגש מאיר עיניים - לגבי אכילה מתוך מודעות ושחרור שלנו מכל מיני דיאטות למיניהן שאינן עובדות

 

 

"מפגש מאיר עיניים - לגבי אכילה מתוך מודעות ושחרור שלנו מכל מיני דיאטות למיניהן שאינן עובדות. אהבתי את הדרך בה הדברים הובאו, ובאופן מאורגן ומסודר עם הסבר מפורט ופשוט להבנה".

--------------------------------------------------------------------------------------

גילי כהן, מנחת סדנאות הורים

 

גישה אחרת לאכילה, גישה מקבלת ורכה

"יש משהו מאד אנושי בהנחייה שלך. משהו שמשדר שזה בסדר לא להיות מושלם. גישה אחרת לאכילה, גישה מקבלת ורכה בניגוד לכל הדיאטות שרווחות היום. הפקתי תקווה שזה אפשרי להיות בקבלה עם נושא האכילה והגוף".

--------------------------------------------------------------------------------------

אוסטרייכר רחל

 

העלאת המודעות והשליטה על התקפי אכילה

"הבנתי את החיבור של הצורך של הגוף ואיך הוא מתחבר לאוכל. אהבתי את העלאת המודעות והשליטה על התקפי אכילה ותסכולים מאכילה".

--------------------------------------------------------------------------------------

יעל ורד, עו"ד

 

"כאדם ראציונאלי לחלוטין זכיתי להתבוננות מפתיעה ומרגשת עם עצמי. אכן דרך נכונה ומפתיעה להתמודד עם בעיית האכילה. אהבתי את הקשר שבין מודעות, התנגדות, לאכילה, ובמיוחד להקשיב לגופי, לתחושותיו, לרגשותיו כאישיות בפני עצמה".

--------------------------------------------------------------------------------------

משובים מסטודנטים לנטורופתיה שקיבלו ממני קורס בשיטה:

           

"שיטה מדהימה - אני לוקחת כלי טיפולי לעבודה. התחברתי לגמרי. לדעתי זוהי שיטה חזקה ביותר לעבודה יישומית. יש רצון לעוד. היה קצר לי מדי. מרצה מדהימה - קשובה, עם ידע ומעבירה את השיעור בצורה מעניינת. עשיתי גם עבודה עצמית וזה מראה הרבה על הקורס, ממליצה בחום. "

 

"שיטה מצויינת, ללא ספק אני אשתמש בשיטת טיפול זו עם המטופלים שלי וגם אמשיך לתרגל עם עצמי . השיטה עזרה לי מאד להתחבר לאני העצמי ואני בטוחה שבתור מטפלת חובה לעבור קורס כזה. המרצה היתה מדהימה , מלאת ידע ונעימה, נהניתי מאד. חבל שנגמר". 

 

"דעתי על הקורס היא שמאד חשוב להעביר אותו כי הוא מקנה המון ידע על איך לטפל בעזרת הנפש. איך להרגיע, לעזור למטופל להסיק מסקנות בעצמו ולהכנס לתוך נפש האדם. ללא ספק אני אעביר את זה הלאה כי אני באמת מרגישה שלי זה עזר. הגעתי להמון תובנות בזמן כל כך קצר, והמשכתי להתנסות בבית.  הקורס היה מלמד מאד ומעניין ביותר!" 

 

"המפגשים היו נעימים ורגועים והיה בהם ידע רלבנטי ומועיל. אני לוקחת איתי את הסקרנות שגדלה בי להעצים את המקום הטיפולי הזה אצלי. הקורס היה קצר מדי! הרבה תודה!". 

© 2014 Shira Focusing and constellations.

עיקבו אחרי

  • Facebook - White Circle

נהיה בקשר

שירה אליאס רוטר

רמת השרון

אימייל: shira.rotter@gmail.com

052-5381784

עיצוב ובניית אתרים: www.wixandme.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now