הפוסטים הבאים

רעבות לשינוי - מאכילה רגשית לאכילה מודעת

May 2, 2014

1/2
Please reload

פוסטים אחרונים

November 21, 2017

Please reload

ארכיון
Please reload

חיפוש ע"פ תגיות
עיקבו אחרי
  • Facebook Basic Square

האם באמת אין לך כוח רצון ?

08/05/2015

שירה אליאס רוטר

 

 

נשים רבות שאני פוגשת אומרות לי : "אבל אוכל זה הפיצוי שלי, זאת הנחמה בערב, אחרי יום קשה, בא לי להתפנק, בעיקר בבצקים. ואני משתדלת באמת ושומרת ושומרת, ולפעמים אני פשוט נשברת- וקונה. אח"כ עולים רגשות אשמה, ולמחרת כל היום אני כמו מענישה את עצמי, והורסת לעצמי גם את כל היום למחרת. בדרך כלל בערב זה נרגע שוב. עד העונג הבא... "

זה לא שאת חלשה. זה לא שאין לך כוח רצון. זה גם לא נכון שאת צריכה להתגבר, להתגבר, להחזיק מעמד, לנסות לשלוט במשהו, משהו שהוא כל כך גדול, שהוא נחווה הרבה יותר חזק ממך, משהו שבסופו של דבר נחווה כמו דחף בלתי נשלט. הגוף הפיזי שלך נראה כפי שהוא נראה ומרגיש כפי שהוא מרגיש משום שכך הוא מצליח לשמר בתוכו את המבנה המתאים לו ביותר על מנת להתמודד עם איך שאת חווה את החיים.

קן דיכטוואלד, בספרו "גופנפש" מתאר היטב את הבטן כאזור מרכז הרגשות של הגופנפש. בתוך הבטן שלנו, מתאר דיכטוואלד, נולדות רבות מההרגשות והתשוקות שלנו. בסיטואציות מסוימות בחיים, כשמתעוררים רגשות חזקים, הם מתפתחים בתוך הבטן וצומחים ליתר חלקי הגוף. הרגשות הם כמו אנרגיה בתנועה, ותמיד האנרגיה הזו תנסה להשתחרר, אלא אם כן מנגנונים סותרים של הנפש יגבילו את תנועתה. דמייני את הרגשות שלך כזרמי אנרגיה מתערבלים בצבעים רבים ושונים. זהו "חומר רגשי", המערבולות האלו זורמות דרך הגופנפש, כאשר רובן מתפתחות בבטן, מה"קרביים". כל הרגשות, חייבים לעבור דרך מספר שלבים של מתח, טעינה, פורקן והרפייה לצורך התנקותו השוטפת של הגופנפש הרגשי. כשלא משלימים את השלבים האלו, המטען הרגשי הופך לסחף של אנרגיה – מצב המעורר קונפליקטים פנימיים וחולי. אנשים רבים מתחנכים שלא לחוש ברגשותיהם, או – אם הם חשים בהם- לא לבטא אותם. כתוצאה, אנחנו מתכחשים לרגשותינו, כולאים אותם בתוכנו ומגבילים את התבטאותנו.

לפעמים אנחנו חושבים שאם נצווה בשכלנו על הרגשות שלנו שיפסיקו להתקיים- הם ייעלמו בלי זכר מהגופנפש שלנו. אנרגיה של כעס ושל תוקפנות, בלתי אפשרי לנסות ולמחוק אותה. כשמנסים למחוק אותה- נחווה אנרגיה של הרס. כשהדבר יחווה מאיים מדי להרס של האחר, להרס של יחסים, הדרך הפשוטה ביותר לפרוק מטען רגשי תוקפני היא דרך הרס העצמי.

ג'יין רוברטס המציגה את סת, ישות אל גופית מתקשרת כותבת כי כשאנחנו מעריכים שמתקיימת בתוכנו מחשבה חיובית, אנחנו משתדלים לטפח אותה, מאפשרים לה להתקיים ולהתפתח. אך כאשר אנחנו מעריכים מחשבה או מעשה כשלילי, בזוי, כזה שמעורר רגשות של בושה ואשמה – אנחנו ננסה להכחיש את המחשבה או המעשה, לעצור את התנועה, לרסן אותה. אי אפשר לרסן אנרגיה – בניסיון לרסן אנרגיה אנחנו רק צוברים אותה והיא גדלה וחותרת למימושה. אז תשאלו – איך עלי לבטא רגשות של זעם ותוקפנות? האם אני יכולה לחנוק את הבוס שלי? העניין הוא שחסמנו בתוכנו פתרונות הרבה הרבה פחות קיצוניים, שאותם היינו יכולים לבטא בביטחון ובטבעיות בחיי היומיום.

אז מה אני עושה עם כל זה? את שואלת...

טוב יהיה עבורך לגלות את אותם התחומים המציפים רגשות קשים, לתת לרגשות האלו להתקיים בתוכך, כתיבה של רגשותייך למשל היא דרך ביטוי נפלאה, או לתת לקולות הפנימיים שבתוכך מקום, בלי לנסות לכלוא או להחניק אותם, להקשיב פנימה, לצרוח באמבטיה, לצאת לרוץ, לרקוד – לתת לאנרגיה מקום להשתחרר, ככל שתתרגלי את המקומות האלו של השיחרור והפורקן, תפחת רמת האכילה הרגשית ופחות אנרגיה עם מטען תוקפני תתפשט בתוכך בניסיון להרס העצמי שלך, כאשר היא תופנה למקורות חיוביים, חיוניים ומקדמים את אנרגיית החיים.

 

 

Please reload

© 2014 Shira Focusing and constellations.

עיקבו אחרי

  • Facebook - White Circle

נהיה בקשר

שירה אליאס רוטר

רמת השרון

אימייל: shira.rotter@gmail.com

052-5381784

עיצוב ובניית אתרים: www.wixandme.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now